Informácie o obci
Erb a symbolika obce
História
Osobnosti obce
Prírodné zaujímavosti
Kultúrne a historické zaujímavosti
Spoločenská kronika
Fotogaléria
Pre obyvateľov
Štruktúra obce
Starosta obce
Úradná tabuľa
Obecné zastupiteľstvo
ÚRADNÉ DOKUMENTY
Povinné zverejňovanie
Združenia a organizácie
Pre návštevníkov
Podujatia
Ubytovanie
Stravovanie
Organizácia CR Kysuce
Turistické trasy
Zjazdové lyžovanie
Cyklotrasy
Beskydsko- Javornícka magistrála
Služby
Inzercia-nehnuteľnosti
Remeslá a propagačný materiál
Cezhraničný partner Obec Hutisko- Solanec
Vyhľadávanie
Najnovšie články
Tam, kde pramení strieborná rieka Kysuca, ktorá dala meno celému kraju, leží medzi Javorníkmi a Turzovskou vrchovinou obec Makov.
Obec s rozlohou asi 4 500 ha sa nachádza v severozápadnej časti okresu Čadca. Na západe hraničí s Českou republikou.  Obec vnikla spojením častí siedmich dedín v roku 1895. Ale už na prelome 17. a 18. storočia sa začala formovať osada Viszoka - Makov, prvýkrát datovaná v roku 1720. Celé územie obce má vrchovinný až hornatý charakter, s najvyšším bodom Veľký Javorník 1070 m n. m. Vďaka zachovalým častiam prirodzených lesných porastov a krajinárskym a estetickým hodnotám bolo územie začlenené do CHKO Kysuce. Obec sa skladá zo štyroch územných častí: Potok, Čierne, Kopanice, Trojačka a z rozptýlených horských osád.
Pamätná medaila ministra obrany SR bola udelená občianke z Makova Tlačiť E-mail

Sample Image

Dňa 14. apríla 2015 si v Žiline prevzalo 45 vojnových veteránov pamätnú medailu k 70. výročiu SNP a ukončenia 2. svetovej vojny, ktorú im udelil minister obrany SR Martin Glváč. Ocenená bola i 96- ročná občianka Makova, pani Ľudmila Lučanová, bytom Makov – Čierne 66, ktorá je najstarším účastníkom odboja v celom regióne Kysúc, Bytče, Rajca a Žiliny. Pani Ľudmila Lučanová v dobe SNP a až do oslobodenia bola pomocníčkou partizánov.

Má veľkú zásluhu na poskytovaní informácií o pohybe nemeckých vojsk partizánskym oddielom Savaljeva a Garnického, na pomoci potravinami, šatstvom, zdravotníckym materiálom a starostlivosťou o ranených a chorých partizánov i ostatných prenasledovaných. Ocenenej zablahoželal i Richard Zimanyi z Ministerstva obrany SR a predseda Oblastného výboru Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov Žilina, Juraj Drotár. Mesto Žilina si uctilo vojnových veteránov aj pamätnými listami. K blahoželaniu sa pripája i Obec Makov a pani Ľudmile Lučanovej želáme veľa zdravia a pohody v kruhu svojej rodiny.
 
 RRA Kysuce

Image

 

Mapa regiónu
 mapa MakovObec Makov, člen Euroregiónu Beskydy

Počasie na Slovensku
Aktuálne kurzy


Vyrobil CB soft, s.r.o., Powered by J oomla! - Copyright © 2005-2006 - All Rights Reserved