Informácie o obci
Erb a symbolika obce
História
Osobnosti obce
Prírodné zaujímavosti
Kultúrne a historické zaujímavosti
Spoločenská kronika
Fotogaléria
Pre obyvateľov
Štruktúra obce
Starosta obce
Úradná tabuľa
Obecné zastupiteľstvo
ÚRADNÉ DOKUMENTY
Povinné zverejňovanie
Združenia a organizácie
Pre návštevníkov
Podujatia
Ubytovanie
Stravovanie
Organizácia CR Kysuce
Turistické trasy
Zjazdové lyžovanie
Cyklotrasy
Beskydsko- Javornícka magistrála
Služby
Inzercia-nehnuteľnosti
Remeslá a propagačný materiál
Cezhraničný partner Obec Hutisko- Solanec
Vyhľadávanie
Najnovšie články
Knižnica
Pozvánka na výstavu Rozprávková krajina víl a škriatkov Tlačiť E-mail

 Sample ImageMilé deti, milí rodičia 
Obecná knižnica  v Makove Vás srdečne pozýva  na  zaujímavú putovnú výstavu Vítězslavy Klimtovej, výtvarníčky a spisovateľky pod názvom  Rozprávková krajina víl a škriatkov. Nazrite v priestoroch obecnej knižnice v Makove  do rozprávkového sveta pomocou jej bábok víl a škriatkov .

Putovná výstava bude sprístupnená   od 20.10.2014 do 7.11. 2014

 
Beseda s Romanom Bratom Tlačiť E-mail

 DSample Imageňa  21.5.2014 zorganizovala obecná knižnica v Makove  pre žiakov ZŠ autorskú besedu  so spisovateľom a prekladateľom  Romanom Bratom , ktorý sa  venuje najmä písaniu diel pre deti a mládež.  Jeho tvorba oslovuje  prevažne chlapcov a dievčatá  vo veku od 7 -14 rokov.
Roman Brat je autorom a spoluautorom cca 14 detských kníh , niekoľkých rozhlasových a rozprávkových seriálov.  Uznávaný  prekladateľ má na svojom konte  vyše  20 preložených  diel  zo španielčiny do slovenského jazyka.
Beseda sa uskutočnila v priestoroch  makovskej  ZŠ . Deti si spisovateľovu  návštevu naozaj veľmi užívali. Okrem  pútavého rozprávania o svojej práci   a  súkromí , ich  zaujal a zároveň pobavil  praktickými ukážkami zo svojich kníh.  Traja odvážlivci  si tak vyskúšali hru  Rýchla ruka z knihy  Môj anjel sa vie biť a všetci  na vlastné oči videli majstrovské kúzlo  z novo pripravovanej knihy  Zlo nemá na kúzlo. Autor svoj výklad spestril  rozprávaním o  Šašavom  patuljakovi / v preklade z chorvatštiny  o pochabom  škriatkovi /,  zaklínadlami  v španielskom jazyku, či  premietaním  večerníčkovej rozprávky  O tvrdohlavom baranovi. Samotní  žiaci  sa do besedy  aktívne zapájali  svojimi otázkami. V závere p. Brat  popodpisoval  záujemcom  knihy , porozdával  autogramy a  spoločne sa s deťmi vyfotografoval.

 
Pozvánka na výstavu Tlačiť E-mail
Sample Image
 
Beseda s Jozefom Banášom a Rasťom Piškom Tlačiť E-mail

Sample Image

 

Dňa  14.5.2014 zorganizovala obecná knižnica v Makove autorskú besedu so scenáristom, politikom  a publicistom Jozefom Banášom a humoristom, hercom, scenáristom  a spisovateľom Rastislavom  Piškom . Stretnutie sa tešilo veľkému záujmu zo strany čitateľov,  ale aj samotných hostí. Pán Banáš sa netajil tým, že na Kysuce chodí rád a do Makova sa tešil o to viac, že tu býva jeho dlhoročný kamarát zo študentských čias  - náš bývalý pán doktor Pavol Koša.  Pútavé rozprávanie pána Banáša a Piška rozprúdilo v obecenstve  kolotoč otázok a nebyť  ich  ďalších povinností , ktoré  na nich čakali,  debata by nepochybne  potrvala oveľa  dlhšie.

Sample Image Sample Image Sample Image

 

 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 1 - 9 z 10
 
Vyrobil CB soft, s.r.o., Powered by J oomla! - Copyright © 2005-2006 - All Rights Reserved