Informácie o obci
Erb a symbolika obce
História
Osobnosti obce
Prírodné zaujímavosti
Kultúrne a historické zaujímavosti
Spoločenská kronika
Fotogaléria
Pre obyvateľov
Štruktúra obce
Starosta obce
Úradná tabuľa
Obecné zastupiteľstvo
ÚRADNÉ DOKUMENTY
Povinné zverejňovanie
Združenia a organizácie
Pre návštevníkov
Podujatia
Ubytovanie
Stravovanie
Organizácia CR Kysuce
Turistické trasy
Zjazdové lyžovanie
Cyklotrasy
Beskydsko- Javornícka magistrála
Služby
Inzercia-nehnuteľnosti
Remeslá a propagačný materiál
Cezhraničný partner Obec Hutisko- Solanec
Vyhľadávanie
Najnovšie články
Beskydsko- Javornícka magistrála
Aktuálne informácie o trasách Beskydsko - Javorníckej lyžiarskej bežeckej magistrály Tlačiť E-mail

Sample ImageKliknutím na odkaz http://www.regionzilina.sk/nas-kraj/bezkoservis/beskydsko-javornicka-lyziarska-bezecka-magistrala-trasy.html navštívite stránku ŽSK, kde  sa dozviete všetky informácie o jednotlivých trasách Beskydsko- Javorníckej  lyžiarskej bežeckej magistrály  i dátumy posledných úprav tratí.

 
Slávnostné otvorenie Beskydsko - Javornícke magistrály Tlačiť E-mail

Sample ImageDňa 21.1. 2012 bola slávnostne otvorená Beskydsko Javornícka lyžiarska bežecká magistrála.Predseda Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) JurajBlanár odštartoval prvých bežcov na lyžiach Beskydsko - Javorníckej magistrály zo stanoviska U Melocíka na trati do Makova - Kasárne a späť.
Po registrácii všetkých účastníkov privítal žilinský župan Juraj Blanár a na znamenie štartovacieho signálu vyrazila dvestovka lyžiarov po upravenej stope. „Projekt Beskydsko - Javorníckej bežeckej lyžiarskej magistrály má za sebou I. etapu realizácie úpravy trasy, značenia a umiestnenia drobných stavieb.                                                                                                                                       

Článok  a video prevzaté  z  tlačovej správy Žilinského samosprávneho kraja. 
Text: http://www.regionzilina.sk/showdoc.do?docid=20933 
Video: http://www.youtube.com/watch?v=K7TTOxTw7L8

Celý článok...
 
BUMBÁLKA - POTOK - CENTRUM Tlačiť E-mail

Bumbálka  (850m n. m.) - Masarykova chata  (900m n. m.) 0.10 h - Smutníky  (840 m n. m.) 0.25 h - Sedlo nad Bitalovcami (760 m n. m.) 0.35 h - Osada Bitalovci (760 m n. m.) - Osada Potok - Centrum (583 m n. m.)

Trasa je určená pre milovníkov bežeckej stopy s miminálnymi skúsenosťami. Je nenáročná, takmer po celej dĺžke klesá. Dĺžka trasy je 7 km. Prevýšenie je  270 m.

Celý článok...
 
MELOCÍK - KASÁRNE Tlačiť E-mail

      Melocík (785m n.m.) – Pod Čerenkou (915m n.m.) – Nad Zapačou (950m n.m.) – Sedlo Čierna voda (960m n.m.) – Sedlo Bútorky(1050m n.m.) – Chatová oblasť Kasárne(950m n.m.)                           

      Trasa je určená pre milovníkov bežeckej stopy. Je nenáročná, vedie hrebeňom Vysokých Javorníkov. Dĺžka trasy je 13,5 km s prevýšením 267m.

     
Celý článok...
 
KASÁRNE - PORTÁŠ - KOHÚTKA Tlačiť E-mail

 

Je to hraničná hrebeňová trasa v pohorí Javorníky. Trasa je dlhá 12 km. Nie je strojovo upravovaná, ale pre množstvo turisiov, ktorí po nej denne prejdú je dobre prešlapaná. Trasa je bezpečná s prekrásnymi výhľadmi na Moravskosliezske Beskydy s Lysou horou, na ktorej je vysielač a vrch Radhošť.   

 
Ako sa správať na lyžiarskej trase Tlačiť E-mail

 

1. Správajte sa tak, aby ste nikoho neohrozili ani nezranili.

2. V lyžiarskej stope nechodte pešo. V prípade nutnosti chôdze po lyžiarskej trase bez lyží - pešo, chodte tak, aby ste lyžiarsku stopu neporušili.

3. Na značkovaných okruhoch a upravených štandartných lyžiarskych trasách dodržujte značenie a pohybujte sa len určeným smerom. Dodržujte pokyny prevádzkovateľa trasy.

4. Na dvoj a viac stopých trasách môžete použiť ktorúkoľvek stopu.

5. Predbiehať môžete vpravo alebo vľavo vo volnej stope, alebo mimo stopu. Predbiehaný lyžiar by mal na zavolanie uvoľniť stopu. V lyžiarskych bežeckých pretekoch je uvoľnenie stopy rýchlejšiemu bežcovi na zavolanie "STOPA" predpísané.

6. Ak predbiehate, alebo ste predbiehaný, alebo stretávate lyžiara v protismere držte lyžiarske palice čo najviac u seba.

7. V zjazde prispôsobte jazdu terénnym podmienkam, svojím lyžiarskym schopnostiam, stavu lyžiarskej stopy, viditeľnosti a hustote prevádzky na trase. Vždy dodržujte bezpečnú vzdialenosť od lyžiara pred vami.

8. Pri stretnutí s lyžiarom v protismere sa vždy vahýbajte vpravo. Na trasách s jednou stopou má prednosť ten, kto ide smerom dole, t.j. v zjazde. Lyžiar v stope do kopca je povinný stopu uvoľniť.

9. V prípade, že zostanete stáť, opustite okamžite stopu. Pri páde, resp. po ňom, sa snažte čo najrýchlejšie stopu opustiť, aby neprišlo ku kolízií s ďalším lyžiarom.  

  

 
 
Vyrobil CB soft, s.r.o., Powered by J oomla! - Copyright © 2005-2006 - All Rights Reserved